Otváracie hodiny - Materská škola

Pondelok - Piatok 7:00 - 18:00

Angličtina | Španielčina | Čínština
Materská škola registrovaná v sieti škôl ministerstva školstva Slovenskej republiky

Výnimočné stravovanie

Vzor týždenného menu

Prvá materská škola, ktorá nepodáva kuracie a bravčové mäso

Z dôvodu dlhodobého zníženia kvality bravčového a kuracieho mäsa, sme sa rozhodli podávať deťom vysokokvalitné rybie, teľacie, králičie alebo morčacie mäso.

Medzinárodná etiketa stolovania

Učíme deti, ako majú jesť a správať sa pri jedle, ako stolovať a používať príbory alebo paličky. Považujeme za dôležité, aby naše deti vyskúšali rôzne potraviny, ktoré sú špecifické pre rôzne krajiny.

Základné potreby v jedálni

V jedálni podávame vodu iba v keramických pohároch a miskách a v jedlách používame iba morskú soľ a trstinový cukor alebo med.

Raňajky / Desiata / Olovrant

Espania poskytuje raňajky formou bufetu, ktoré zahŕňajú teplé a studené jedlá ako čerstvé pečivo, obilniny, nátierky, syry, jogurty, mlieko a čerstvo vylisované ovocné šťavy. Desiata vždy obsahuje čerstvé ovocie alebo ovocný šalát. Na olovrant podávame energetické pochúťky ako puding, hydinu, domáce koláče, palacinky, zeleninu s domácimi nátierkami atď.

Jedlo a stolovanie

Naša materská škola ponúka zdravé a vyvážené jedlá zo starostlivo vybraných čerstvých surovín. Jedlá, ktoré deťom podávame, im dodávajú dostatok vitamínov, vlákniny a minerálov.

Deti si môžu vychutnať raňajky a obed formou bufetu, medzitým majú občerstvenie a časté prestávky na pitie vody. V materskej škole máme zamestnaného potravinového manažéra (vedúci stravovania) na plný úväzok, ktorý denne zostavuje jedálny lístok, pripravuje bufet a nakupuje čerstvé ovocie a zeleninu.

Jedlo v jedálni sa podáva vo výške detí, aby mohli jedlo vidieť a vybrať si čo chcú jesť. Týmto spôsobom si každé dieťa môže vybrať jedlo podľa svojich aktuálnych energetických a tráviacich potrieb, čo ich vedie a učí k rešpektovaniu a počúvaniu svojho tela.

Obed / Večera

Na obed majú deti polievku, šalát a výber z dvoch hlavných jedál, pričom jeden je vegetariánsky a jeden s mäsom/rybou. Deťom sa podáva teľacie, morčacie, králičie mäso a minimálne raz týždenne ryby.

Večera sa podáva na objednávku formou studeného domáceho občerstvenia, napríklad koláč alebo pečivo kombinované s nátierkami, ovocím a so zeleninou.

Prijímame posledné prihlášky do MŠ na školský rok 2023/2024. Počet detí na zápis je limitovaný.
Informujte sa o voľných miestach na +421 917 025 025 alebo

Spoznajte nás osobne

Radi vám ukážeme, prečo je Espania jediná materská
škola svojho druhu na Slovensku. Dohodnite si návštevu
alebo videocall s riaditeľkou materskej školy a zodpovieme
všetky vaše otázky.

Vyplňte kontaktný formulár alebo zavolajte
na +421 917 025 025

SK | EN | ES