Otváracie hodiny - Materská škola

Pondelok - Piatok 7:00 - 18:00

Angličtina | Španielčina | Čínština
Materská škola registrovaná v sieti škôl ministerstva školstva Slovenskej republiky

Eventy, workshopy a výlety

Veľké príležitosti pre malých zvedavcov

Každý týždeň pripravujeme pre deti iný program, ktorý je zábavný alebo vzdelávací. Program prebieha buď priamo v materskej škole, alebo sa programu zúčastňujeme na iných miestach. Ak je pekné počasie, chodíme na výlety do prírody, do parku alebo do ZOO. Často navštevujeme detské divadlá, výstavy, galérie, koncerty a iné pre deti zaujímavé miesta.

Programy organizované v materskej škole, zahŕňajú spoluprácu s viacerými umelcami, ako sú kúzelníci, klauni, žongléri, bublinkári, speváci, bábkoherci, maľovanie na tvár, workshopy (tanečné, tvorivé, environmentálne) a ďalšie.

Okrem toho pripravujeme špeciálne programy na Veľkú noc, Medzinárodný deň detí, Halloween a Vianoce. Ďalšou dôležitou súčasťou programu sú karnevaly – jeden v období Fašiangov a druhý na Halloween. Rovnako každý rok v decembri organizujeme Vianočnú šou pre rodičov, kde deti predstavia program, ktorý pripravili so svojimi učiteľmi. Po Vianočnej šou organizujeme Pyžamovú párty, kde si deti a zamestnanci sú v pyžame po celý deň, aby vytvorili uvoľnenú a vtipnú atmosféru. Viac informácií o programe v materskej škole nájdete v jednotlivých častiach.

Viac z našich zážitkových akcií uvidíte v galérii.

Špeciálne dni

Karneval

Neoddeliteľnou súčasťou programu v našej materskej škole je karneval plný kostýmov a masiek. Každý rok pripravujeme rôzne aktivity a detskú tanečnú zábavu. Súčasťou fašiangového programu sú aj vtipné vystúpenie niektorých umelcov, ktorí s nami spolupracujú. Zoznam umelcov nájdete v sekcii „Programy v materskej škole“.

Medzinárodný deň detí

V tento špeciálny deň pripravujeme pre deti program plný hier a zábavy. Súčasťou tohto programu je buď vystúpenie niektorého z našich umelcov, tanečný workshop alebo špeciálne vystúpenie poníkov. K dispozícii je aj nafukovací hrad, kde sa deti môžu hrať po celý deň.

Halloween

V duchu Halloweenu oslavujeme tento karneval strašidelnými a zábavnými detskými kostýmami. Každý rok pripravujeme rôzne hry, ktoré podnecujú detskú zvedavosť a zapájajú ich fantáziu. Z minulých rokov patrili k niektorým populárnym hrám: lov duchov, tajomná hra a tekvicový minigolf. Jednou z našich tradičných aktivít na halloweenske večierky je vyrezávanie tekvíc. Pod vedením učiteľa si deti môžu vyzdobiť svoje vlastné tekvičky.

Zapojenie rodičov

Deň otvorených hodín

Dvakrát ročne organizujeme pre rodičov deň otvorených hodín, na ktorom deti demonštrujú to, čo sa naučili. Okrem získaných vedomostí môžu rodičia vidieť aj interakciu svojho dieťaťa so spolužiakmi, vzťah učiteľov k deťom a to, ako s nimi pracuje.

Vianočné predstavenie

Každý rok v decembri organizujeme vianočné predstavenie. Učitelia pripravujú so svojimi študentmi pre rodičov rozmanitý program. Na programe sú spevácke, tanečné alebo divadelné predstavenia v podaní našich najmenších.

Deň matiek / Deň otcov

Pri príležitosti týchto výnimočných dní organizujeme tvorivú dielňu. Pod vedením učiteľa môžu rodičia vytvoriť svojim deťom nezabudnuteľnú spomienku v podobe ručne vyrobeného darčeka.

Kurzy a tvorivé dielne

Tvorivé dielne v Bon Manufaktur

Bon Manufaktur je továreň, v ktorej vyrábajú originálne, ručne vyrobené a zdravé sladkosti.

Deti majú možnosť vidieť jedinečnú karamelovú šou, kde sa môžu pozrieť na proces hromadnej výroby cukroviniek.

Súčasťou workshopu je aj návod na výrobu lízanky, kde si deti vytvárajú svoje vlastné lízanky.

Aranžérsky kurz s Bloom Design

Tento aranžérsky workshop dáva deťom príležitosť vlastnoručne vyrobiť úžasný darček pre rodičov alebo súrodencov a zároveň možnosť naučiť sa jednoduché aranžérske techniky.

Workshop pomáha deťom vytvárať vzťah medzi umením a ručne vyrobenými formáciami a pomáha zlepšovať ich jemnú motoriku.

Zábavný kurz s Cirkus-kus

Zábavný kurz, ktorý naučí deti jednoduché cirkusové triky a zlepší ich koordináciu pohybov a fyzickú kondíciu.

Kurz je sprevádzaný pútavým vystúpením cirkusových trapézových umelcov, ktorí do materskej školy a medzi naše deti vnášajú cirkusovú atmosféru.

Tanečný kurz Hula

Tento jedinečný tanečný kurz ponúka pohľad na havajskú kultúru. Vďaka tancu sa deti dozvedia zaujímavé a zábavné fakty o histórii Havaja.

Kurz vedú odborníci, ktorí sa venujú tancovaniu huly mnoho rokov a reprezentujú Slovensko v rôznych európskych súťažiach.

Tanečníci huly vyjadrujú havajské príbehy pohybmi pri speve. Kombinácia týchto aktivít pomáha zapojiť niekoľko kognitívnych funkcií.

Kurz je prispôsobený veku detí a prebieha hravou formou.

Špeciálne kostýmy vyvedú detskú myseľ z materskej školy na slnečnú havajskú pláž a zároveň im pomôžu naučiť sa základy tanca Hula.

Ekologický kurz SEWA

Ekologický kurz SEWA učí deti prostredníctvom interaktívnej a zábavnej prednášky o environmentálnych dôsledkoch odpadu a tiež o tom, ako správne triediť odpad.

Deti sú vyzvané, aby nosili zvieracie masky, a prostredníctvom nich sa vcítia do života a zvykov zvierat pri zaujímavých činnostiach o ekológii.

Vďaka tomuto originálnemu a zábavnému workshopu pre materské školy aj najmenšie deti spoznávajú dôležitosť ochrany životného prostredia a zvierat.

Vedecký kurz s George Science

Vedecký kurz s George Science je vzdelávací kurz, kde majú deti možnosť spoznávať a experimentovať s chémiou.

Pomocou jednoduchých experimentov (výbuch tekvice, zmena farby kečupu alebo izolácia prírodných farieb) sa deti hravou formou dozvedia základné chemické reakcie.

Vedci zo spoločnosti George prinesú pre deti vedecké vybavenie a špeciálne bundy. Pod ich dohľadom môžu naši malí vedci objavovať fascinujúci svet chémie.

Hudobný program: „Zo zeme na mesiac“

Interaktívny program, na ktorom sa deti naučia neobvyklé hudobné nástroje ako kalimba, didgeridoo, hang, drumbľa a ďalšie.

Pod vedením odborníka si deti vyskúšajú hru na tieto nástroje a tiež sa dozvedia zaujímavosti o ich pôvode.

Včelia farma v podaní Milana Kozického

Pán Milan Kozický je včelár, ktorý vedie odborné prednášky na školách a v materských školách, kde učí deti o tom, ako včely žijú a pracujú.

Okrem teórie pán Kozicky prináša aj výklad o fungovaní včelárstva a predstavuje jednu zo svojich vlastných včelích fariem.

Deti môžu včely sledovať v pohodlí materskej školy a dostanú príležitosť ochutnať rôzne druhy medu.

Prijímame posledné prihlášky do MŠ na školský rok 2023/2024. Počet detí na zápis je limitovaný.
Informujte sa o voľných miestach na +421 917 025 025 alebo

Spoznajte nás osobne

Radi vám ukážeme, prečo je Espania jediná materská
škola svojho druhu na Slovensku. Dohodnite si návštevu
alebo videocall s riaditeľkou materskej školy a zodpovieme
všetky vaše otázky.

Vyplňte kontaktný formulár alebo zavolajte
na +421 917 025 025

SK | EN | ES